اتصالات آبیاری قطره ای پلی اتیلن :

اتصالات آبیاری قطره ای پلی اتیلن ساده و کاربردی که تمامی آنها به راحتی و بدون ابزار خاصی با سرعت بالا مونتاژ و نصب و راه اندازی می شود. لوله و اتصالات آبیاری قطره ای آنقدر ساده هستند که حتی با تخصص خیلی کم با مقداری تمرین می توان لوله کشی را اجرا کرد. کافی است کمی ذوق و سلیقه به خرج دهیم تا هم از استفاده بی رویه آب جلوگیری کنیم و هم باغی سرسبز و شاداب داشته باشیم.

کارخانه صبا لوله آذر میانه - اتصالات آبیاری قطره ای - قطره چکان نارنجی

رنج سایزی اتصالات قطره ای

با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای می توانیم مزرعه یا درختانی پر از محصول داشته باشیم. اتصالات آبیار قطره ای عمدتا سایز ۱۶ میلی متر می باشند که شامل زانو، سه راهی، رابط، اتصال اولیه لوله ۱۶ میلیمتری واشر اولیه، رابط تیپ به تیپ و … است.

اتصالات آبیاری قطره ای و اتصالات پلی اتیلن، بسیار ساده، ارزان، سبک و مقرون به صرفه می باشد. چنانچه استفاده از اتصالات قطره ای بین کشاورزان همگانی شود، کمک بسیار بزررگی به صرفه جویی در مصرف آب می کند.

کارخانه صبا لوله آذر میانه - اتصالات آبیاری قطره ای - قطره چکان نارنجی

اهمیت استفاده از اتصالات آبیاری :

یک سیستم آبیاری قطره ای به علت کاربرد موثر آب و نیروی کارگر، دارای مزایای اقتصادی منحصر به فرد است. سیستم قطره ای تنها نصف آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می کند.

در آبیاری قطره ای آب از یک شبکه لوله کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده، پخش می گردد.

وسیله ورود آب به خاک قطره چکان نام دارد. قطره چکان‌ها از طریق یک نازل باریک یا مسیر جریان طویل، فشار موجود در شبکه لوله را کاهش می دهند و موجب کاهش دبی تخلیه تا حدود ۴ یا ۸ لیتر بر ساعت می شوند.

قطره چکان در این شرکت به صورت 6 روزنه و 8 روزنه در رنگ‌های مختلف تولید می شود.

کارخانه صبا لوله آذر میانه - اتصالات آبیاری قطره ای - قطره چکان نارنجی

شیر قطره ای پیچی به صورت شیر تک ضرب ساخته می شود و با یک بار چرخش به راست و چپ باز و بسته می شود.

انواع شیرهای قطره ای :

  1. شیر انشعاب تیپ به پیپ
  2. شیر انشعاب تیپ به 16
  3. شیر انشعاب تیپ به 17
  4. شیر انشعاب 2/1 به 16
  5. شیر انشعاب 16*16
  6. شیر انشعاب لی فلت به 16

واشر ابتدای 18

واشر ابتدایی 18 از جنس PVC می باشد و واشر جهت آب بندی بست ابتدایی لوله 16 و نوار تیپ آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد. بست ابتدایی لوله 18 با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک و مواد اولیه PVC و سیلیکون و قالب مناسب به روش تزریقی در این شرکت تولید می‌شود.

این واشرها کار را برای گرفتن انشعاب از لوله های اصلی بسیار آسان، سریع، مقرون به صرفه می کند. نصب شیرآلات قطره ای و لوله های با این روش با سرعت بالا انجام پذیر است.

درپوش های لاستیکی :

درپوش های لاستیکی در سایز های 18 میلیمتر تولید می شود و جهت کور کردن لوله های پانچ شده با همین سایزها مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت نیاز دو بار برداشته می شود.

همچنین معمولا در دو رنگ سفید شفاف و مشکی تولید و عرضه می شود. واشرهای ابتدایی لوله 18 بسیار نرم، قابل انعطاف، قدرت آب بندی بالا، ضد یو وی، از نظر قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

کارخانه صبا لوله آذر میانه - اتصالات آبیاری قطره ای - قطره چکان نارنجی